بهترین انتخاب از بین لباس های اسپرت مخصوص کوهنوردی برای آقایان

انتخاب مدل لباس اسپرت مردانه ای که بتوان آن را برای کوهنوردی‌های تابستانی استفاده کرد، می‌تواند کار دشواری باشد، البته اگر قوانین انتخاب لباس ورزشی مناسب را ندانید.

برای آنکه یک لباس اسپرت مردانه ی مناسب را برای قرار کوهنوردی در یک روز تعطیل تابستانی، انتخاب کنید، به این نکات توجه داشته باشید:

 1. ایمنی
 2. راحتی
 3. استایلمدل لباس اسپرت مردانه

راهنمای انتخاب مدل لباس اسپرت مردانه برای کوهنوردی

این بار موقع انتخاب لباس های ورزشی تنها به شکل و ظاهر آن‌ها توجه نکنید، بلکه این را هم در نظر بگیرید که لباس و یا کفش ورزشی شما چقدر می‌تواند از بدن شمامحافظت کند، ضمن اینکه یک لباس اسپرت مناسب می‌تواند کیفیت ورزش شما را هم افزاش دهد.

با این متن گام به گام برای انتخاب مدل لباس اسپرت مردانه ای که برای کوهنوردی مناسب باشد، آماده شوید.مدل تی شرت مردانه

خرید تی شرت مردانه ی مناسب کوهنوردی

اولین نکته‌ای که در مورد تی شرت ورزشی مردانه باید بدانید این است که تی شرت نخی شما به ویژه برای فصل تابستان و ورزش کوهنوردی اصلا گزینه‌ی خوبی برای انتخاب نیست.

پس کدام تی شرت مناسب است؟

 • وقتی شما در حال فعالیت هستید، هوا گرم است و عرق هم می‌کنید، هر پارچه‌ای که رطوبت را به خود جذب کند و خیس شود مناسب نیست، مثل نخ.
 • سراغ لباس های ورزشی بروید که الیاف آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که قابلیت تنفس داشته باشد و اجازه خروج رطوبت بدن شما را بدهد.
 • حتما برای کوهنوردی در فصل تابستان تی شرت های ورزشی آستین کوتاه را در اولویت خرید خود قرار دهید.
 • تی شرت های مردانه ای که در بخشی از آن‌ها از پارچه‌ی مش (Mesh) یا توری استفاده شده است، برای این فصل مناسب‌اند.
 • تی شرت های ورزشی خیلی جذب ممکن است شما را در گرمای تابستان کلافه کنند، یک تی شرت با فرم آزادتر انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که در تکنولوژی تولید لباس ورزشی از نوعی نخ استفاده می‌شود که هم به لحاظ مقاومت و هم جذب رطوبت با نخ عادی متفاوت است و می‌تواند برای فعالیت‌های ورزشی تابستانی مناسب باشد.

اگر یک تی شرت بسیار خنک و راحت برای کوهنوردی می‌خواهید تی شرت آستین کوتاه سری Zonal Cooling نایکی را انتخاب کنید و یا سراغ تاپ ورزشی Active Relaxed سوپردرای بروید.

مدل شلوارک مردانه

شلوار ورزشی یا شلوارک برای کوهنوردی ؟

این انتخاب بیش از هر چیزی به محل کوهنوردی شما بستگی دارد، وضعیت اقلیمی و و شرایط محیطی به شما می‌گوید که موقع انتخاب مدل لباس اسپرت مردانه ، شلوار ورزشی را انتخاب کنید یا سراغ خرید اینترنتی شلوار ورزشی بروید.

نکته: اگر مسیر کوه سنگلاخی و دارای گیاهان بلند است، بهتر است شلوارک نپوشید.

شلوارک برای هوای سرد اصلا مناسب نیست و شلوار ورزشی بلند در هوای تابستانی و زیر تابش آفتاب کوه می‌تواند کمی آزار دهنده باشد، اما برخی شلوارهای ورزشی از الیافی تشکیل شده‌اند که می‌توانند برای تابستان هم مناسب باشند.

مدل شلوار جین مردانه

شلوار جین بپوشیم؟

راه حل نهایی خیلی از ما برای انتخاب شلوار این است که در نهایت چشم بسته دستمان را داخل کمد می‌کنیم و اولین شلوار جین را بیرون می‌کشیم، اما آیا این شلوار برای کوهنوردی تابستانی هم می‌تواند مناسب باشد؟

البته اگر کوهنوردی شما قرار نیست خیلی هم جدی و سنگین باشد و قرار است برای پیاده‌روی به جایی مثل بام تهران بروید، می‌توانید شلوار جین بپوشید. اما برای کوهنوردی جدی‌تر بهتر است همان شلوار ورزشی را انتخاب کنید.

شلوار ورزشی شما باید:

 1. نخی نباشد.
 2. سبک باشد.
 3. قابلیت حرکت پاها را ایجاد کرده و تنگ و دست و پاگیر نباشد.
 4. پارچه‌ی دارای قابلیت تنفس داشته باشد.
 5. جیب‌دار باشد.

خرید کفش ورزشی مردانه

چه زمانی بوت کوهنوردی؟ کِی کفش ورزشی مردانه ؟

بوت کوهنوردی وقتی که :

 1. کوه سنگلاخی و دارای علف و گیاه‌ها ی بلند و ناهموار است.
 2. سطح کوه ممکن است مرطوب باشد.
 3. امکان پیچ‌خوردگی پا در حین حرکت از کوه وجود دارد.
 4. کوه دارای شیب‌های تند است.
 5. کوه ممکن است برفی باشد.

کفش ورزشی مردانه ی مناسب کوه وقتی که:

 1. کوه سطح صاف یا حتی مسطح شده و مناسب پیاده‌روی دارد.
 2. کوهنوردی شما سبک است و در طول روز اتفاق می‌افتد.
 3. می‌خواهید پیاده‌روی تند داشته باشید.
 4. قرار است در اروگاه توقف کنید.

مدل کفش ورزشی مردانه آدیداس

توجه داشته باشید که وزن بوت های ورزشی و کوهنوردی معمولا زیاد است و برای همین هم کفش های ورزشی مناسب برای پیاده روی در کوه طراحی شده‌ان که با داشتن مقاومت بالا همچنان وزن سبکی داشته باشند.

پیشنهاد ما این است که از برند Adidas performance در بین مدل های TERREX به دنبال کفش ورزشی مورد نظر خود باشید یا سراغ برند نایکی و مدل‌های مختلف آن بروید.

مدل لباس ورزشی مردانه

خرده‌ریزها را فراموش نکنید:

یادتان نروید که فقط بخش‌های اصلی لباس نیستند، که برای کوهنوردی باید با دقت انتخاب شوند. موقع انتخاب مدل لباس اسپرت مردانه به اکسسوری‌ها و خرده‌ریزها هم توجه داشته باشید.

 1. عینک آفتابی: یک عینک آفتابی مردانه ی مناسب را برای کوهنوردی در هر فصلی انتخاب کنید. شما در زمستان هم به عینک آفتابی نیاز دارید اما در تابستان لزوم وجود آن بیشتر احساس می‌شود.
 2. کلاه کپ یا آفتابگیر: برای آنکه بعد از کوهنوردی آفتاب‌سوختگی، شما را از ورزش کردن پشیمان نکند، کلاه مناسب را فراموش نکنید. قرار نیست یک کلاه کپ تزیینی داشته باشید، به طول نقاب توجه کنید که به خوبی روی صورت شما سایه‌بان ایجاد کند.
 3. دستکش: اگر مسیر کوهنوردی شما سنگلاخی و دشوار است، به یک دستکش نیاز دارید که در صورت نیاز بتوانید با خیال راحت صخره‌ها را نگه دارید و بالا بروید یا علف‌ها را کنار بزنید.
 4. کوله ورزشی و کیف کمری: بسته به اینکه کوهنوردی شما شما چقدر طول بکشد، به یک کوله پشتی ورزشی نیاز دارید که هم ساختار استانداردی دارد و به کمر شما فشار نمی‌آورد و هم برای وسایل شما جای مناسب دارد. اگر برخی از وسایل باید دم دستتان باشد، روی یک کیف کمری می‌تواند بهتان کمک کند.مدل لباس ورزشی مردانه

توصیه‌های نهایی برای کوهنوردی در هوای گرم:

 1. زود حرکت کنید، بین 10 صبح تا چهار بعد از ظهر وقت خوبی برای کوهنوردی نیست!
 2. خودتان را خوب بپوشانید تا آفتاب‌سوخته نشوید.
 3. آب بنوشید.
 4. خوراکی‌های شور بردارید.
 5. بین راه استراحت کنید.
 6. حواستان به گرمازدگی باشد!
 7. پیش از حرکت آب و هوا را چک کنید.

منبع: کدام مدل لباس اسپرت مردانه برای کوهنوردی مناسب است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *