3 قدم مهم قبل از انتخاب رژ لب برای همه خانم ها

مهمترین نکته در انتخاب رنگ رژ  لب توجه به رنگ پوست خودتان و بعد از آن هماهنگی رنگ رژ با لباس‌ها است. چه رژ لب مات کالباسی را انتخاب کنید چه دلتان بخواهد سراغ یک رنگ مدرن مثل رژ لب گلدن رز بروید، باید پیش از هر چیز قواعد انتخاب رنگ رژ لب مناسب پوست خودتان را بدانید.

همه ما در کیف لوازم آرایش خودمان مجموعه‌ای از رژ لب‌ها با رنگ‌های متفاوت را داریم، رژ لب‌هایی که اکثرشان را هیچ وقت استفاده نکرده‌ایم! این یعنی وقت آن است که با راهنمای ساده مجله bustle درباره نحوه انتخاب رنگ رژ لب همراه شوید!

علاوه بر آن می‌توانید با نگاهی به ویدیوی مجله Vogue با عنوان “چطور بهترین رنگ رژ لب را براساس رنگ پوست خودتان انتخاب کنید”نکات بیشتری در این باره یاد بگیرید و یک آرایش صورت حرفه‌ای با انتخاب بهترین مارک های رژ لب داشته باشید.

قدم اول: رنگ پوست خودتان را بشناسید

اولین نکته این است که پوست هرکس ته رنگ (undertones) زرد و یا ته رنگ صورتی دارد. ته رنگ زرد، گرم و ته رنگ صورتی، سرد است.شناختن ته رنگ پوست به طرز شگفت‌آوری به شما در انتخاب رنگ رژ لب یا هر بخش دیگری از آرایش صورت کمک می‌کند.

  • اگر رنگ رگ‌های شما آبی است و زیورآلات نقره‌ای بیشتر به شما می‌آید، رنگ پوست صورتی و سرد است.
  • اگر رنگ رگ‌های شما به سبز نزدیک می‌شود و زیورآلات زرد به شما بیشتر می‌آید، ته رنگ یا همان Undertone پوست شما زرد و گرماست.

رنگ پوست زیبا

قدم دوم: قاعده برعکس برای انتخاب رنگ رژ لب

بعد از شناخت رنگ پوست، قدم بعدی انتخاب سردی و گرمی رنگ رژ لب است.

  • برای پوست‌هایی با ته رنگ زرد، سراغ رژلب‌هایی با رنگ‌های گرم مثل قرمز بروید.
  • اگر پوست شما ته رنگ سرد صورتی دارد باید از سراغ رژ لب بنفش بروید یا دنبال رژلب‌هایی با رنگ گرم و تناژهای مختلف بنفشباشید.
  • استفاده از این رژ لب‌ها برای هرکسی ممنوع است: رژ لب‌هایی با رنگ‌هایی که به طوسی، خاکستری یا خیلی کرم می‌زنند، می‌توانند صورت شما را مریض و بی‌حال نشان دهند. پس در یک آرایش صورت نرمال از این رنگ رژ لب استفاده نکنید.

قدم سوم: وقتی که شک دارید از قاعده ساده استفاده کنید

برای آنکه یک پاسخ ساده برای سوال “چگونه رنگ رژ لب انتخاب کنم؟” پیدا کنیم، می‌توانید به قاعده‌های کلی رنگ رژ لب مناسب پوست سبزه، روش (سفید) و تیره مراجعه کنید.

با نگاهی به آرایش ستارگان مد و مدل‌های مشهور و دیدن جدیدترین آرایش‌ها و رنگ‌های مد سال رژ لب، می‌توانید بهترین انتخاب را برای پوست خودتان داشته باشید.

منبع: مجله دیجی استایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *